Home

Książki pod choinkę

Czy słyszeliście już w tym roku przebój Last Christmas? Ja słyszałam a to znak, że najwyższy czas zacząć kompletować prezenty dla naszych bliskich. Zakupy zaczynam już w październiku. Nie lubię świątecznej gorączki, kolejek w sklepach i związanych z tym nerwami. Dla mnie ważna jest atmosfera oczekiwania. Uwielbiam grudniowe dni. A jak prezenty to w dużej mierze książki.

Zapraszam. Może Was zainspiruję…

DLA NAJMŁODSZYCH:

Naciśnij mnie- Herve Tullet

To interaktywna książka dzięki której będziecie się świetnie bawić. Na książkę trzeba dmuchać naciskać, a nawet klaskać. Pomaga dziecku w nauce liczenia, rozpoznawaniu kolorów ale przede wszystkim sprawia mnóstwo frajdy. UWAGA: Po przeczytaniu tej książeczki dziecko nawet kilka razy powtórzy: „Ja chcę jeszcze raz”. Polecam też inne tytuły tego autora: Och. Książka pełna dźwięków, Naciśnij mnie.Kolory, Figle migle, Porysuj mnie.

Seria Basia- Zofia Stanecka

Basia ma masę przygód. Robiła remont, poznała kolegę z Haiti, była w zoo, w bibliotece, na urodzinach w muzeum, a nawet na biwaku. Polecam książkę Basia i Boże Narodzenie. Do czytania przy choince. Może stanie się początkiem kolekcji.

Seria Kicia Kocia- Anita Głowińska

Kicia Kocia to seria, która bardzo podoba się dzieciom. Liczy ok. 25 tomów. To cienkie książeczki z krótkimi historyjkami i atrakcyjnymi choć jak dla mnie dziwnymi ilustracjami. Wydawnictwo Media Rodzina przygotowało też pluszową maskotkę. Każdy mały czytelnik może mieć własną Kicie Kocie.

 

DLA DZIECI

Tajemnica zamku- Martin Widmark

Najnowsza część przygód młodych detektywów. Tym razem Lasse i Maja rozwiążą zagadkę związaną z pewnym hrabią i jego zamkiem.Książki z tej serii łatwo się czyta dzięki dużym literom i wartkiej akcji. W naszej bibliotece ustawiają się po nie kolejki.

Panna Jones i książkowe emporium- Sylvia Bishop

To pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika książek i nie tylko. Główna bohaterka mieszka w… księgarni. Skrywa przed światem sekret. Jej rodzina w loterii wygrywa największą i najbardziej niesamowitą księgarnie na świecie- Książkowe Emporium. Dziewczynka jest bardzo szczęśliwa ale boi się, że jej tajemnica wyjdzie na jaw.

Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi- Ben Brooks

Ta książka to gratka nie tylko dla chłopców. Przedstawione są w niej sylwetki mężczyzn, którzy zmieniali świat, odkrywali swoje pasje,podróżowali, uczyli się, uprawiali sport. Być może staną się one inspiracją dla naszych dzieci. Przedstawiono w niej sylwetki takich osób jak Lionel Messi, Stephen Hawking,Salvador Dali czy Barack Obama. A jeśli Wasi chłopcy chcą poczytać o Polakach to warto sięgnąć po książkę Chłopaki Chojraki Marcina Prokopa.

Kobiety i nauka/ Kobiety i sport- Rachel Ignotofsky

Autorka tych książek powiedziała, że „Żałuję, że nie mam córki, której mogłabym podarować egzemplarz tej książki.” I wcale jej się nie dziwię są to pozycje wyjątkowe. Piękne ilustracje i silne kobiety. Warto po nią sięgnąć i poznać zawarte w niej życiorysy.

DLA MŁODZIEŻY

Słowa w ciemnym błękicie- Cath Crowley

To historia Rachel, dziewczyny która zostawiła list miłosny i schowała go w ulubionej książce w księgarni. Jednak Henry, jej sympatia nigdy na niego nie odpowiedział. Po kilku latach drogi bohaterów znowu się krzyżują. Co z tego wyniknie?

Bombka babci Zilbersztajn- Katarzyna Ryrych

To piękna opowieść o przyjaźni młodej dziewczyny ze starszą panią. Na Gwiazdkę Ninka otrzymała od pani Zilbersztajn piękną, ręcznie malowaną bombkę. Od tej chwili w życiu bohaterki zaczynają się dziać rzeczy, które ciężko racjonalnie wytłumaczyć.

Cudowny chłopak- R.J Palacio

Wiem, że nie jest to najnowsza książka, ale jest tak piękna że muszę ją polecić. August to chłopak, który w swoim dziesięcioletnim życiu przeszedł już 27 operacji. Za sprawą zmutowanego genu ma zdeformowaną twarz. Do tej pory uczył się w domu, ale przyszedł czas na rozpoczęcie nauki w prawdziwej szkole. Jak bohater poradzi sobie w nowej sytuacji? To właściwie książka, którą powinien przeczytać każdy z nas.

 

DLA DOROSŁYCH

Krótka historia o długiej miłości- Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz-Oboładze

Początkiem każdej miłości są długie rozmowy, zakochani pragną spędzać ze sobą każdą chwile. W przypadku Wiesławy Pajdak i Jerzego Śmiechowskiego było to niemożliwe. Ona łączniczka, on żołnierz Polski Podziemnej zakochali się w sobie choć dosłownie dzieliła ich ściana w stalinowskim więzieniu. Rozmawiali ze sobą przy pomocy alfabetu Morse’a. Czy ich historia ma pozytywne zakończenie? Dowiecie się czytając te piękną opowieść

Z każdym oddechem- Nicholas Sparks

Polecam Sparksa zawsze i każdemu. Nawet osobom, które nie sięgają po „lekką” literaturę. Sparks wzrusza jak nikt inny opowiadając o miłości, przyjaźni,rozterkach, smutku. Jego bohaterowie są różnorodni, a wydarzenia opisywane w książkach wywołują wiele emocji. I każdy kolejny tytuł jest tak samo dobry.

Błoto słodsze niż miód- Małgorzata Rejmer

Jeśli chcecie zrobić prezent wielbicielowi reportaży to koniecznie zapoznajcie się z tą książką. Nie jest to łatwa lektura.
Autorka opowiada o najtragiczniejszym okresie historii Albanii. Mowa tutaj o kraju udręczonym terrorem komunistycznej dyktatury. Rzetelna opowieść o ludziach, systemie i wydarzeniach tamtego czasu.

Mam nadzieję, że choć troszkę Was zainspirowałam. Musicie też pamiętać, że nawet najlepsza książka kupiona osobie,która nie lubi czytać, nie będzie trafionym prezentem.

Miłego wieczoru 🙂

Polecane książki:

1. Naciśnij mnie- Herve Tullet (Wyd. Babaryba)
2. Och. Książka pełna dźwięków- Herve Tullet (Wyd. Babaryba)
3. Figle migle- Herve Tullet (Wyd. Babaryba)
4. Porysuj mnie- Herve Tullet (Wyd. Babaryba)
5. Naciśnij mnie. Kolory- Herve Tullet (Wyd. Babaryba)
6. Basia i Boże Narodzenie- Zofia Stanecka (Wyd. Egmont)
7. Seria Kicia Kocia- Anita Głowińska (Wyd.Media Rodzina)
8. Tajemnica zamku- Martin Widmark (Wyd. Zakamarki)
9. Panna Jones i książkowe emporium- Sylvia Bishop (Wyd. Zielona Sowa)
10. Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi- Ben Brooks (Grupa Wydawnicza K.E Liber)
11. Chłopaki Chojraki- Marcin Prokop (Wyd. Znak Emotikon)
12. Kobiety i nauka/ Kobiety i sport- Rachel Ignotofsky (Wyd. Egmont)
13. Słowa w ciemnym błękicie- Cath Crowley (Wyd. Jaguar)
14. Bombka babci Zilbersztajn- Katarzyna Ryrych (Agencja Edytorska EZOP)
15. Cudowny chłopak- R.J Palacio (Wyd. Albatros)
16. Krótka historia o długiej miłości- Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz-Oboładze (Wyd. Znak)
17. Z każdym oddechem- Nicholas Sparks (Wyd. Albatros)
18. Błoto słodsze niż miód- Małgorzata Rejmer (Wyd. Czarne)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.