Dla Czytelników Home

Rosnę i poznaje- zabawa z książką

Rosnę i poznaje to seria książeczek edukacyjnych wydawnictwa Zielona Sowa. Mamy w naszej domowej biblioteczce kilka sztuk. Są w nich realistyczne zdjęcia i ciekawe informacje. Bardzo przypadły Hani do gustu. Często bierze je do rączek. Naśladuje zwierzątka, które w nich widzi. Ogląda zdjęcia. Ale najbardziej polubiła książeczkę pt. Owoce i warzywa.

Stało się tak dlatego, że wymyśliłam do tej książeczki zabawę. Najpierw pokazuje Hani owoc lub warzywo w książce, a potem to samo warzywo lub owoc daje jej do rączek. Szkoda, że nie widzieliście jej zdziwienia gdy zrobiłam to pierwszy raz.

 

To świetna zabawa. Dziecko bada roślinę wszystkimi zmysłami. (Dlatego lepiej umyć warzywa i owoce). Paluszki wędrują po pomidorku, jabłkach, papryce. Potem następuje wąchanie, a często owoc lub warzywo trafiają do buzi.

Jeśli nie macie w swoich zbiorach takich książek można poczytać dzieciom wiersze np. Na straganie Jana Brzechwy i również pokazywać im  warzywa, które wystąpiły w utworze. Nauka i zabawa w jednym. Na pewno spodoba się Waszym maluchom.

Miłej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.