Dla Bibliotekarzy Home

Październik- miesiąc bibliotek szkolnych

Mam takie wspomnienie w którym pojawia się biblioteka szkolna. Pierwszy dzień września-pierwsza klasa. Stoję z mamą na holu z innymi dziećmi i rodzicami, czekając na rozpoczęcie pierwszego w życiu roku szkolnego. Pierwsze co widzę to napis BIBLIOTEKA. Pytam mamę czy to możliwe, że w szkole są biblioteki. Moja mama powiedziała, że jestem uczennicą i mogę teraz korzystać aż z dwóch bibliotek publicznej i szkolnej. Co to była za radość. Pamiętam też, że jedną z pierwszych książek jakie wypożyczyłam był Plastusiowy pamiętnik Marii Kownackiej z ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego.

A teraz w październiku- miesiącu bibliotek szkolnych życzę wszystkim nauczycielom-bibliotekarzom sukcesów w pracy, wielu inspiracji i i pomysłów.

Zapraszam do skorzystania z plakatów, które dla Was przygotowałam.