Plansze- zabawa dla każdego

I stało się… Opustoszały szkolne ławki, a stacjonarną naukę zastąpiła ta zdalna. Dzieci i młodzież spędzają mnóstwo czasu przed komputerem. Chciałabym zaproponować Wam przerywnik w postaci plansz, które przygotowałam specjalnie dla Was. Plansze w mediach społecznościowych są bardzo popularne. Pojawiają się w wielu „Instastories”, a naszym zadaniem jest zakreślanie wyborów. To świetna zabawa. Ja proponuję Wam dwa sposoby.

Sposób pierwszy:

Klasyczny- bawcie się w swoich mediach społecznościowych, zaproście do zabawy przyjaciół i znajomych. Na pewno każda z wypełnionych plansz będzie inna, wyjątkowa.

Sposób drugi:

Rodzinne popołudnie- Wydrukujcie plansze dla całej rodziny. Niech Wasze oczy odpoczną od komputera i telefonu. Zaparzcie sobie herbatę czy zróbcie gorącą czekoladę. Usiądźcie wygodnie i niech każdy wypełni swoją plansze. Sprawdzajcie nawzajem swoje odpowiedzi. Niech plansze staną się początkiem rozmowy o Harrym Potterze, komiksach i książkach. Może to być świetnie spędzony czas.

Mam nadzieję, że chociaż na chwilę zapomnicie o pandemii.

Poniżej plansze, które możecie pobrać.

Bibliotekarze zapraszam do korzystania z plansz. Wyrażam zgodę na ich pobieranie.

Dobrego dnia