Dla Czytelników Home

Letnie inspiracje

Nareszcie przyszło lato…Przeżyjemy masę przygód, wyjazdów dużych i małych wycieczek, pikników, biwaków, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. A naszymi towarzyszami będą też bohaterowie książek i wierszy. Bo przecież książki towarzyszą nam cały czas. No dobrze prawie cały…  🙂

Mam dzisiaj dla Was troszkę inspiracji jak bawić się z książką. Możecie wykorzystać je na kocu w czasie pikniku czy dnia spędzanego na plaży, ale też w czasie deszczowego popołudnia w domu. Wszystko zależy od chęci Waszych dzieci.

Ostatnio wypożyczyłam z naszej biblioteki książkę „A jak? A tak? Małgorzaty Strzałkowskiej.

Znajdziecie w niej wierszyki i rymowanki.

A ja wykorzystałam te książkę w inny sposób. Bawiłyśmy się Hanią w odtwarzanie ilustracji. Jak to możliwe? Zobaczcie sami:

 

 

Tak wygląda rymowanka. Najpierw ją przeczytałyśmy, a potem Hania po kolei odtwarzała domek znajdujący się na ilustracji.

 

 

 

W książce jest wiele świetnych rymowanek np. o krasnoludku, smoku czy sowie.

A do zabawy wystarczy kartka A4, papier kolorowy, klej i nożyczki.

Inną zabawą może być kolorowanie po czytaniu. Ze stron internetowych różnych wydawnictw można pobierać kolorowanki z bohaterami ulubionych opowieści. Jaka była radość Hani gdy po przeczytaniu Wakacji Pucia podałam jej do kolorowania ulubioną ilustrację z tej książki (to ta na której ciocię szczypie w palec rak). 😉

 

 

Ostatnio czytałyśmy też Basię i biwak oraz Basię i basen, a potem kolorowałyśmy te uroczą bohaterkę i jej rodzinkę.

 

 

 

Kolorowanki mogą też przydać się Wam na wakacyjnym wyjeździe. Moja przyjaciółka będąc z dziećmi w restauracji, w oczekiwaniu na obiad dawała dzieciom kolorowanki, żeby nie nudziło ich czekanie. Natomiast moja ciocia podróżując z dziećmi pociągiem zawsze oprócz kilku książek pakowała do torebki kredki i kolorowankę.

Innym sposobem na spędzenie wolnego czasu może być wizyta w bibliotece.  Jeśli Wasze dzieci nie są jeszcze czytelnikami to dobry moment na zapisanie ich do biblioteki.

O innych sposobach na zabawę w trakcie wakacyjnych chwil napiszę Wam w kolejnym wpisie. Tymczasem przesyłam linki, dzięki którym szybciej odnajdziecie ulubionych bohaterów swoich dzieci.

Zajrzyjcie:

https://nk.com.pl/do-pobrania-materialy-do-zabaw/info.html

https://egmont.pl/niemanudy

https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/materialy_do_pobrania/

We wpisie użyto następujących książek:

M. Strzałkowska- A jak? A tak? Wydawnictwo Bajka

Z. Stanecka- Basia i Biwak, Basia i basen Wyd. Egmont

Ogromny wybór książek znajdziecie oczywiście w Waszych bibliotekach. Moja biblioteka otwarta jest przez całe wakacje. Zapraszam. W poniedziałki pracujemy 8-18, a wtorek- piątek 8-16.

Do zobaczenia.