Dla Bibliotekarzy Dla Czytelników Home

Nasz azyl- Wystawa Lapbooków

Na pewno słyszeliście o lapbookach. To jedna z form pracy często stosowana w szkołach ale też na zajęciach w bibliotekach. Lapbook to dosłownie „książka na kolanach. W praktyce to teczka w której umieszczamy informacje na dany temat. Mogą to być informacje o lekturach, książkach, zwierzętach, krajach, a nawet wydarzeniach historycznych. Ta forma samodzielnej pracy ucznia pozwala na zapamiętywanie i utrwalanie danego tematu. Lubię lappboki. Prowadziłam kiedyś w naszej bibliotece warsztaty na których każdy uczestnik stworzył lapbook o swojej ulubionej bajce lub hobby. Było przy tym wiele zabawy, a przy prezentacji śmiechu i radości.

 

 

A od dzisiaj możecie oglądać w Bibliotece Publicznej w Obornikach wystawę lapbooków, inspirowaną moją książką Nasz azyl. Jestem bardzo wzruszona i szczęśliwa. Dziękuję Wychowawczyniom i Uczniom klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach. Nie mogę doczekać się naszego spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tworzeniu lapbooków jest tylko jedno ograniczenie- nasza wyobraźnia. Mam nadzieję, że ta forma pracy z dziećmi się Wam spodobała. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej spróbować polecam.

Wystawę można oglądać w naszej bibliotece do końca kwietnia.

Zapraszam.