Dla Czytelników Home

Książki do schrupania…

Dzisiaj przygotowałam dla Was mały przegląd książek o jedzeniu. Wiem od moich małych czytelników, że lubią zabawy w kuchni. Może te książki zainspirują Was do stworzenia jakiegoś pysznego dania. Nie są to typowe książki kucharskie jednak na pewno pobudzą Waszą wyobraźnie.

 

M. Galewska- Kustra- Pucio zostaje kucharzem wyd. Nasza Księgarnia

 

Pucio to jeden z ulubionych bohaterów najmłodszych czytelników. Tym razem przekonuje dzieci do jedzenia, oczywiście nie dosłownie. Rodzina Pucia wybiera się do restauracji, gdzie chłopiec próbuje dania, które wygląda i smakuje zupełnie inaczej jak te gotowane w domu. Potem od kucharza otrzymuje przepis na placuszki i tak rozpoczyna się rodzinne gotowanie. Jest radość z jedzenia i próbowania. Może warto poczytać te książkę niejadkom.

 

F. Laurent- Wiem co jem: Chlebek i bułeczki wyd. Harper Collins Polska

 

Wiem co jem to edukacyjna seria pełna pełna ciekawostek o jedzeniu. W tej części dzieci dowiedzą się jak robi się chleb „od ziarenka do bochenka”. W innej części jest miód. Mam nadzieję, że powstanie też część o mleku, bo bywa i tak, że dzieci myślą, że pochodzi ono z… supermarketu.

 

A.Loth-Ignasiak/R. Bisek-Szladowska- Wszyscy jedzą naleśniki wyd. Druganoga

 

 

Osobiście uwielbiam naleśniki, szczególnie te na słono, najlepiej ze szpinakiem. Mniam… W tej książce znajdziecie przepisy na naleśniki z całego świata. Polecam ja bo może być też ciekawostką geograficzną.

 

A.Wolmer- Małe rączki w kuchni wyd. Mamania

 

 

W tej książce znajdziecie aż 60 przepisów na dania, które można tworzyć z najmłodszymi dziećmi. Ale co najważniejsze autorka tak rozpisała przepisy, że zminimalizowane jest niebezpieczeństwo takie jak ostre noże, gorące płyty czy piekarnik. Dużo dziecko może zrobić samo. Oczywiście pod czujnym okiem opiekunów.

 

A.D Mizielińscy/N. Baranowska- Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu wyd. Dwie Siostry

 

 

Bałam się troszkę gabarytów tej książki ale okazuje się, że dzieciom bardzo podoba się ta wielkość. Książka zabiera nas w podróż po świecie. Odwiedzamy kraje i dowiadujemy się jakie dania są tradycyjne czy popularne wśród mieszkańców. O ile wiemy co jadają Włosi czy Francuzi to ulubione dania kuchni nigeryjskiej mogą być dla nas bardzo egzotyczne. W książce znajdziecie tez masę ciekawostek i przepisów na dania z każdego kontynentu.

 

Ł.Modelski- Mała historia kuchni. Dzieje się je wyd. Bajka

 

Jeśli interesuje Was historia kuchni ta książka jest dla Was. Znajdziecie tu ogromną ilość wiedzy na temat historii gastronomi, przedstawionej w dowcipny i zabawny sposób, okraszoną ciekawymi ilustracjami.

Wybaczcie ale troszkę zgłodniałam…Jeśli macie ochotę na inne polecajki zapraszam do kontaktu.

Pięknego weekendu.