Czytelnicze wyzwania #1

Tym wpisem otwieram nowy cykl czytelniczej zabawy. Zapraszam do niej nauczycieli, bibliotekarzy ale też rodziców a przede wszystkim dzieci. Czytelnicze wyzwanie to zabawa polegająca na wpisywaniu na kolorowej planszy tytułów przeczytanych książek. W przypadku dzieci, które jeszcze nie czytają potrzebna jest pomoc dorosłych i wspólne czytanie. Małym utrudnieniem są hasła według, których dobieramy lekturę. Przykładem może być hasło „z imieniem w tytule” może to być Jadzia Pętelka, Mikołajek, Basia, Pippi itd.

Pierwsze plansze stworzyłam z myślą o najmłodszych czytelnikach. Możecie je pobrać poniżej.

A tutaj plik PDF: Marta z biblioteki

A tutaj plik PDF: Marta z biblioteki (1)

Zapraszam do zabawy. Koniecznie odwiedzajcie biblioteki tam znajdziecie spory wybór książek.

Niedługo pojawią się czytelnicze wyzwania dla trochę starszych czytelników.

Tymczasem może to być też świetna zabawa na czas trwających ferii zimowych ale też w przedszkolu czy szkole.

Pięknego weekendu.