Dla Czytelników Home

Pierwszy raz…

Wakacje na półmetku… Niektórzy już kompletują wyprawki dla swoich dzieci. Inni nie myślą jeszcze, że za cztery tygodnie rozpocznie się kolejny rok szkolny. Jaki będzie nie wiemy. Wiemy za to, że dla wielu dzieci będzie to pierwszy rok w żłobku, przedszkolu czy w szkole. Dlatego przygotowałam dla Was książki o tej tematyce. Wszystkie można wypożyczyć w naszej bibliotece. A jeśli nie pochodzicie z mojego miasta na pewno w swoich bibliotekach znajdziecie wiele z nich. Nauka to przygoda do której zaproszenie znajdziecie w tych książkach.

1. Rok w przedszkolu- P. Liput wyd. Nasza Księgarnia
  2. Przedszkolaki z ulicy Morelowej- B. Gawryluk wyd. Literatura
  3. Tosia i Julek idą do przedszkola- M. Boćko- Mysiorska wyd. Dwukropek
  4. Jabłko i mięta w przedszkolu- K. Śmigielska wyd. Alegoria
  5. Słoniątko Trąbiątko w przedszkolu- S. Rennta wyd. Amber
  6. Tupcio Chrupcio przedszkolak na medal- E. Piotrowska wyd. Wilga
  7. Pierwszy dzień w przedszkolu- J. Bednarek, M. Kurczewska wyd. Nasza Księgarnia
  8. Zuzia śpi w przedszkolu- L. Schneider wyd. Media Rodzina
  9. Kicia Kocia w przedszkolu- A. Głowińska wyd. Media Rodzina
  10. M. Kownacka- Wesołe przedszkole wyd. Siedmioróg
  11. Feluś i Gucio idą do przedszkola- K. Kozłowska wyd. Nasza Księgarnia
  12. Miś Tulis idzie do przedszkola- D. Melling wyd. Amber
  13. Mysia w przedszkolu- L. Cousins wyd. Dwie Siostry
  14. Co się stało z Albertem- G. Bergstrom wyd. Zakamarki
  15. Przedszkoludki- A. Frączek wyd. Bis
  16. Ja też chcę chodzić do szkoły- A. Lindgren wyd. Zakamarki
  17. Basia i przedszkole- Z. Stanecka wy. Egmont
  18. Seria Harry Potter- J. K Rowling wyd. Media Rodzina

Mam też propozycję dla starszych czytelników. Dwie słodko- gorzkie książki o szkole. Cud chłopak R. J Palacio opowiada historię Augusta, chłopca, który urodził się ze zmutowanym genem, przez co ma zdeformowaną twarz. Chłopiec przeszedł w swoim życiu wiele operacji. Dotychczas uczył się w domu, przy wsparciu rodziców i siostry. Jednak przyszedł czas na rozpoczęcie nauki w szkole. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta ale czy tylko jego? Przekonacie się sięgając po tę piękną książkę.

7 dni Eve Ainsworth to z kolei opowieść dwóch dziewczynach Jess i Kez. Jedna z nich jest oprawcą druga ofiarą, a książka pisana jest z perspektywy obu bohaterek. Wydarzenia rozgrywają się w ich szkole w ciągu tylko jednego tygodnia…Jeden tydzień który zmieni życie.