Home

3 pomysły na zabawę z dziećmi inspirowane ksiażkami

Mam dla Was trzy pomysły na zabawę z dzieckiem, oczywiście inspirowane książką.

 

Zielnik

Chyba każdy z nas miał zadane w podstawówce zrobienie zielnika przez wakacje. Jednym wychodziło to lepiej innym gorzej, a jeszcze innym wcale. 😉

Ja bardzo lubiłam robić zielniki. Rośliny możecie zbierać w czasie letnich spacerów i wędrówek. Będzie to świetna okazja do nauki nazw drzew, krzewów i innych roślin. Starsze dzieci mogą też poznać właściwości roślin i inne fakty na ich temat.

 

 

 

Eksperymenty i doświadczenia

Jeśli nie boicie się małego bałaganu w domu to polecam te dwie książki z naszej biblioteki. Znajdziecie w nich mnóstwo doświadczeń, które możecie przeprowadzić sami w domu. Uwierzcie mi na słowo Wasze dzieci będą wniebowzięte.

 

 

 

 

Wspólne gotowanie

Nie wiem jak jest u Was, ale moja Rodzina kocha jedzenie. Dzielimy się przepisami, wspólnie gotujemy, po prostu wzajemna inspiracja. Córka mojej kuzynki, ośmioletnia Zosia robi nieziemski sos czosnkowy, który dodaje do pizzy „własnej roboty”, która robi jej mama. Po prostu pycha. Moja najmłodsza siostra robi pyszną chińszczyznę, a środkowa piecze wspaniale mięso. Cóż się dziwić mamy to w genach. Nasze babcie gotowały i piekły wybornie. Nie dziwi więc fakt, że nasze dzieciaki  uwielbiają pomagać w kuchni. A jak jest u Was? Zachęcam do wspólnego gotowania. Oprócz tego że spędzacie ze sobą czas dzieci próbują nowych smaków, uczą się przepisów ale też bezpiecznego używania kuchennych sprzętów. Polecam, życząc Wam świetnej zabawy.