Home

Pamiątka z wakacji

Nie od dziś wiadomo, że najpiękniejsze pamiątki jakie możecie przywieźć z wakacji to Wasze WSPOMNIENIA. Nasze tegoroczne lato obfitowało w wiele podróży, wycieczek, tych bliskich ale też tych dalszych. Odkrywaliśmy nowe miejsca, co nas bardzo cieszyło. Ale o wiele większa radość sprawiało nam obserwowanie Hani, która chłonęła te przygody całą sobą. A przygodą, która najdłużej z nią zostanie są odwiedziny fokarium na Helu. Nasza córka powiedziała: „Mamusiu tatusiu spełniło się moje marzenie”. Ta niespełna czteroletnia dziewczynka chciała zobaczyć gdzie bada się i leczy foczki. Przed wyjazdem dużo rozmawialiśmy o tym co będzie widziała w czasie wakacji, oczywiście dostosowując opowieść do jej wieku.

Po powrocie do domu postanowiłam, że warto pielęgnować to co Hania zobaczyła w Stacji Morskiej Hel. Zamówiłam dwie książki, dzięki którym przeniosłyśmy się z powrotem na Wybrzeże, do fokarium.

 

Fokarium Hel 

 

 

Jeśli chcecie wesprzeć ośrodek rehabilitacji fok Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu oraz działania na rzecz ochrony tych pięknych ssaków. Przekazując darowiznę pomagamy ratować trzy gatunki bałtyckich fok. Więcej info: https://frug.ug.edu.pl/pl/dzialalnosc/pomagam/

 

Mam nadzieję, że uzbieraliście wiele pięknych wspomnień w te wakacje.