#biblioteka

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony jest tradycyjnie w maju. Jego tegoroczne hasło zaskoczyło niejednego bibliotekarza ale też wielu czytelników. Słowo biblioteka poprzedzone „hasztagiem” i nic więcej. Hasło to wywołało sporo dyskusji. Jednym się podoba a innym nie. Ja gratuluję pomysłu okręgowi lubelskiemu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Idea oryginalna i inspirująca. Spytacie dlaczego? Na Instagramie pod tym hasztagiem kryje się prawie 95 tysięcy postów bibliotekarzy i bibliotekarek, którzy pokazują Wam swoją prace. Ten Hasztag to piękne księgozbiory,przytulne budynki, spotkania autorskie, wernisaże, lekcje biblioteczne, warsztaty, koncerty, kluby dyskusyjne, wieczory poetyckie, projekty. A nie byłoby tego gdyby nie Wy- czytelnicy dla których to wszystko tworzymy. Bo biblioteka to ludzie, a to hasło pokazuje, że jest Was wielu. Stereotyp zakurzonego bibliotekarza dawno już bezpowrotnie się ulotnił. Biblioteka to miejsce nowoczesne. Nie boimy się nowych technologii. A jeśli mi nie wierzycie to klikajcie #biblioteka.