Home

Książka na koniec roku szkolnego

Pamiętacie  książki, które otrzymaliście na koniec roku szkolnego za bardzo dobre wyniki w nauce? U mnie zwykle były to lektury wiadomego wydawnictwa, których wydanie pozostawało wiele do życzenia. Szczerze mówiąc nie zachęcały w ogóle do czytania. Pewnie były kupowane ze względu na niską cenę,bo to ich jedyna zaleta.

Dlatego mam dzisiaj dla Was kilka tytułów, które na pewno spodobają się dzieciom i będą piękną pamiątką.

 

Dziennik podróży- Wyd. Na Szczyt

To książka, którą współtworzy czytelnik, opisując w niej swoje podróże. Na początek nie muszą być one dalekie. Na pewno w Waszym regionie są miejsca, które warto odwiedzić i opisać.

 

Mały atlas motyli/Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków- Ewa, Paweł Pawlak Wyd. Nasza Księgarnia

Lato to czas podróży, pieszych wycieczek, spacerów w czasie których można obserwować przyrodę. Nie zawsze potrafimy nazwać widziane przez nas ptaki czy motyle. Pomocne mogą być te dwie pięknie wydane książki z ilustracjami autorów. Może z naszych dzieci wyrosną miłośnicy przyrody…

 

 

 

 

Rok z Linneą- Christina Bjork il. Lena Anderson wyd. Zakamarki

Linnea mieszka w mieście. Wydawać by się mogło, że obserwowanie przyrody jest tutaj niemożliwe, a jednak Linnea znajduje mnóstwo roślin i zwierząt. Swoje obserwacje tworzy przez cały rok, dzięki czemu czytelnik może miesiąc po miesiącu sprawdzać jak zmienia się otaczający nas świat. w książce zawarte są też ciekawe pomysły na doświadczenia, które można zrobić w domu. Z Linneą na pewno dzieci nie będą się nudzić.

 

 

 

My dwie, my trzy, my cztery- Sarah Crossan Wyd. Dwie Siostry

To książka dla młodzieży, opowiada o życiu nastoletniej Apple. Dziewczyna mieszka z babcią i bardzo tęskni za mamą, która ją zostawiła. Jak potoczą się losy dziewczyny, gdy jej mama niespodziewanie wróci do domu rodzinnego? To naprawdę ciekawa historia.

 

To tylko małą podpowiedź dla Was rodziców i nauczycieli. Warto jednak sięgnąć po pięknie wydane, ciekawe, wyjątkowe książki. Taki prezent na pewno spodoba się dzieciom.

 

Dobrego dnia, odliczanie do wakacji uważam za rozpoczęte. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.