Dla Czytelników Home

Wakacje z książką

Wakacje to czas podroży, odkrywania nowych miejsc i poznawania przyjaciół. Każdy z nas stara się wybrać w podróż. Dla jednych będzie ona daleka, dla innych trochę bliższa. Pomysłów nas spędzenie urlopu i wolnego czasu jest naprawdę wiele. Dzisiaj chciałabym Was namówić do spędzenia wakacji z książką. Nuda? Uwierzcie mi, że w bibliotece każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Weźcie książkę na plaże, do pociągu, na piknik, czy nad rzekę i zobaczcie jak umili Wam to dzień.

A jak zachęcić dzieci do czytania? I to w wakacje? Przygotowałam dla Was pomysł na Wakacje z książką.

Zachęcam Was do wybrania się w podróż Dzięki książkom możecie zwiedzić z dziećmi cały świat i to nie kupując żadnych biletów. Wystarczy odwiedzić bibliotekę. Wypożyczając książki zwróćcie uwagę z jakiego kraju pochodzi autor i bohater. Spróbujcie opowiedzieć dzieciom o danym państwie. Może znacie jakieś ciekawostki, które zainteresują dzieci. Jedyną granicą będzie nasza wyobraźnia.

Przygotowałam też małą podpowiedź. W załączniku znajdziecie plakat, w którym znajduje się mała cząstka bohaterów i pisarzy z całego świata, a także książki które pomogą odkryć jak piękny i różnorodny jest nasz świat.

Niech będzie to dla Was zachęta do odkrywania z dziećmi świata literatury.

 

Życzę Wam pięknych letnich chwil i wspomnień.