Dla Czytelników Home

Kropka i kreska- opowieść uniwersalna

Wybór książek do naszej domowej biblioteczki nie jest łatwy. Chciałabym nieustannie tworzyć przestrzeń literacką, dzięki której moja mała czytelniczka będzie zawsze chętnie sięgała po książki. Czy mi się to uda? Dzięki takim książkom jak Kropka i kreska Veronique Cauchy ta czytelnicza droga jest pełna radości, rozwoju wyobraźni ale także nauki.

Książka opowiada o tym jak kropka spotyka kreskę i rozpoczynają wspólną zabawę. Jest to prosta, wesoła opowieść, która posiada głęboki przekaz.

Jeśli myślicie, że to książka tylko dla najmłodszych to się mylicie. Dzięki niej można ze starszymi czytelnikami rozmawiać o różności, o tym jak nasz świat jest różnorodny, jak każdy z nas jest inny wyjątkowy, a jednocześnie każdy z nas jest cząstką świata.

Za pomocą tej książki można też przeprowadzić warsztaty dla czytelników lub zabawę w domu z dzieckiem.

Zabawę rozpoczynamy po przeczytaniu książki.

DLA NAJMŁODSZYCH:

Powycinaj z kolorowego papieru różnej wielkości kropki i kreski. Porozkładaj je w różnych miejscach w bibliotece (czytelnicy w domu, na podwórku lub ogródku). Zadaniem dzieci/ dziecka jest odnajdywanie ich i nazywanie kolorów.

DLA STARSZAKÓW:

Powycinaj z kolorowego papieru różnej wielkości kropki i kreski. Spróbuj stworzyć z dziećmi/ dzieckiem własny obraz. Niech dziecko opowie co przedstawia jego dzieło. Mogą przydać się Wam stare ramki do zdjęć. Stwórzcie własną galerię. Dzieci poczują się prawdziwymi artystami.

Miłej zabawy…

 

Kropka i kreska- Veronique Cauchy il.  Laurent Simon wyd. KROPKA