Dla Bibliotekarzy Dla Czytelników Home

777 pomysłów na zabawy z książką

Dzisiaj premierę ma wyjątkowa książka. 777 pomysłów na zabawę z książką Małgorzaty Swędrowskiej. Małgorzata Swędrowska to edukatorka, przyjaciółka dzieci. Od 15 lat upowszechnia literaturę dla najmłodszych. Prowadzi liczne warsztaty i szkolenia. Miałam przyjemność uczestniczyć w kilku. Jej koncepcje „czytania wrażeniowego” wdrożyłam do mojej pracy z czytelnikami i moim dzieckiem. Efekty są zdumiewające. Dlaczego ta książka jest wyjątkowa? Bo mogą z niej korzystać zarówno bibliotekarze, nauczyciele, rodzice i wszyscy, dla których ważna jest edukacja czytelnicza dzieci i młodzieży.

777 pomysłów… podzielona jest na dwie części: Zabawa i nauka. W każdej znajduje się kilka rozdziałów a w nich góra wiedzy, inspiracji ale przede wszystkim prostych rozwiązań, dzięki którym można rozpocząć lub kontynuować edukacje czytelniczą. Znajdziecie tu min.:

  • Mam pomysł na… zabawy przed czytaniem książki
  • Mam pomysł na…zabawy przed otwarciem i po otwarciu książki
  • Mam pomysł na… czytanie wierszy i opowiadań
  • Mam pomysł na…przygotowanie dziecka do czytania
  • Mam pomysł na…czytanie lektur

W mojej pracy w bibliotece zawsze bazuje na swoich autorskich pomysłach i scenariuszach. Co nie znaczy, że nie korzystam z książek, gdy przygotowuje zajęcia czy warsztaty. Małgorzata Swędrowska tą książką daje nam drogowskaz, dzięki czemu nie zgubimy się w drodze do czytelniczego raju, a nasza głowa będzie pełna nowych pomysłów. Jeśli kochacie czytać i chcecie tą miłością zarażać polecam te książkę.