Dla Bibliotekarzy Dla Czytelników Home

#trenujemywyobraźnię cz. 1

Dostaję od Was mnóstwo wiadomości i sygnałów, w których martwicie się o swoje dzieci. Wasze obawy związane są długim przebywaniem dzieci przed monitorami komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych. Dlatego stworzyłam akcje Trenujemy wyobraźnie. W każdy piątek na moim blogu pojawi się wpis, dzięki któremu będziecie mogli wspólnie spędzić czas, a przy tym rozwijać swoją wyobraźnie z dala od ekranów. Będę proponować różnego rodzaju animacje i zabawy- wszystkie autorskie i związane oczywiście z literaturą.

Na pierwszy ogień literackie państwa- miasta. To jedna z najlepszych zabaw z dzieciństwa. W moim domu gramy w to do dzisiaj. Do tej zabawy nie potrzeba wiele: wygodne miejsce, kartki, długopisy i można zaczynać.

Przedstawiam Wam przykładową planszę. Możecie ją wydrukować i zapisywać lub stworzyć własną. Te kategorie są podstawowe. Możecie dołożyć do nich własne np. Bohater książek Disneya, ważny przedmiot z ksiażki. Wybór jest ogromny. Jakie są zalety tej gry?

  • praca umysłu
  • nauka logicznego myślenia
  • ćwiczenie pamięci
  • czas spędzony wspólnie
  • dobra zabawa

Mam nadzieję, że wiosna przypomni sobie o nas i wróci. Chętnie pograłabym w literackie państwa- miasta na pikniku nad rzeką.

A tymczasem zapraszając do zabawy, życzę Wam powodzenia i czekam na wrażenia.