Home

Na bibliotecznych półkach…

Literatura popularnonaukowa często kojarzy się nam z zakurzonymi encyklopediami, grubymi słownikami, czy trudnymi do zrozumienia leksykonami. w tym poście chciałabym pokazać Wam, że książki, które pomagają dzieciom zdobywać wiedzę nie muszą być nudne. Na bibliotecznych i księgarskich półkach znajdziecie pięknie wydane książki z różnorodnych dziedzin nauki. Oto kilka przykładów:

 

Elżbieta Pałasz- Dobra robota wyd. Adamada

W tej książce znajdziecie opowieść o przedstawicielach wyjątkowych zawodów np. opiekunkę fok, budowniczego statków czy projektantkę biżuterii. Książka jest pięknie wydana a ilustracje Joanny Czaplewskiej na pewno się Wam spodobają.

 

Alfonso Casas- Freddie Mercury wyd. Debit

Ta biografia przybliży dzieciom jedną z najbardziej barwnych postaci sceny muzycznej.

 

Wojciech Mikołuszko- Wielkie przygody w świecie przyrody wyd. Agora

Ta książka przedstawia historie dwudziestu osób, które poświęciły swoje życie badaniu i ochronie przyrody. Idealna dla małych przyrodników i harcerzy.

 

 

Agnieszka Starok- Baletnice wyd.Tekturka

Te książki mogą stać się początkiem fascynacji malarstwem, które jest naprawdę trudną sztuką. Mimo, że nie jest łatwo opowiadać dzieciom o artystach, tego typu pozycje są naprawdę pomocne. Po obejrzeniu książki można wyjąc farby czy kredki i spróbować narysować to co dzieci widziały. Na pewno efekty malowania nas zaskoczą.

 

Anna Litwinek- Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotników i lotniczek wyd. Znak

To dopiero świetne historie i życiorysy osób, które zdobyły przestworza. Podoba mi się w tej książce to, że osoby w niej przedstawione opowiadają o swoich spełnionych marzeniach. Zastanawialiście się kiedyś o czym marzą Wasze dzieci? Kim chciałyby być w przyszłości? Kim w tej przyszłości zostaną?

 

  Nelson Jo- Co robią maszyny? wyd. Kropka

W naszym codziennym życiu otoczeni jesteśmy przez technologię. Wokół nas pełno jest maszyn. Dzieci są ciekawe jak działają. w tej książce znajdziecie opis maszyn z:

– gospodarstwa rolnego,
– budowy
– domu mieszkalnego,
– biura, do weterynarza,
– fabryki samochodów,
–  planu filmowego,
– stacji kolejowej,
-drogi,
– nadbrzeża
– kuchni w restauracji,
– w mieście
– kopalni
– wesołym miasteczku

 

Koniecznie sprawdźcie jakie książki są na półkach w Waszych bibliotekach.

Miłego czytania.