Dla Czytelników Home

Świąteczne inspiracje prezentowe

Czy też macie wrażenie, że z roku na rok świąteczne przygotowania zaczynają się wcześniej? Nie chodzi mi o kupowanie prezentów bo ja należę do osób, które potrafią pierwsze prezenty mieć kupione we wrześniu. Ale na sklepowych półkach gwiazdorki, pierniczki, świąteczne ozdoby pojawiają się już w październiku. Czy to dobrze czy źle? Nie wiem.

Ja świąteczne przygotowania rozpoczynam od pierwszego grudnia. Jednak ten post pojawia się już w listopadzie, żebyście mogli spokojnie przyjrzeć się polecanym przeze mnie książkom. Oczywiście jest to zbiór maksymalnie subiektywny. Być może stanie się dla Was inspiracją do podarowania książki w prezencie gwiazdkowym. Bo książka to świetny prezent pod warunkiem, że osoba obdarowywana lubi czytać. Oczywiście nie dotyczy to najmłodszych bo optymistycznie zakładam, że większość dzieci lubi książki. 😉

Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Was wartościowy i pomocny.

Zaczynamy…

 

Na początek dwie książki o Świętach, które skradły moje serce. Pierwszą jest Milion miliardów Świętych Mikołajów polecałam ją już rok temu ale tak mnie zauroczyła, że nie może dla niej zabraknąć miejsca w tym roku. Książka w prosty sposób opowiada o tym jak z jednego Mikołaja w miarę tego jak na świecie pojawiało się więcej ludzi, zrobiło się wielu Mikołajów.

Druga książka pochodzi z serii Opowiem Ci mamo. Tym razem bohaterem jest Święty Mikołaj. Zabawna, pięknie ilustrowana książka z której dzieci mogą dowiedzieć się jak wygląda fabryka zabawek, co Mikołaj je na śniadanie i jak spędza letnie miesiące. Przyjemna do czytania i oglądania pod choinką.

 

 

 

 

 

 

Milion miliardów Świętych Mikołajów- Hiroko Motai wyd. Dwie Siostry

Opowiem Ci mamo o Świętym Mikołaju- Ola Woldańska- Płocińska wyd. Nasza Księgarnia

 

Dla najmłodszych

 

Nie ma jak w domu– to jedna z książek obrazowych, które pokazują jak różnorodnie wyglądają mieszkania ludzi. Można do tych obrazów, ilustracji budować własną historię lub po prostu oglądać, pytać dzieci jakie widzą elementy. Dzięki takim książkom budujemy w dzieciach spostrzegawczość i rozwijamy wyobraźnię. Polecam też inne z tej serii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaśnij ze mną- to interaktywna książka, która może pomóc w budowaniu rytuału zasypiania ale też pokazuje jak można „bawić się” książką.

 

 

Literkowa książka/Cyferkowa książka– te dwie książki są tak urocze, że na pewno znajdą się w naszej domowej biblioteczce. Dzięki dzierganym ręcznie przez autorkę literom i cyfrom dzieci poznają ich kształty, mogą też liczyć elementy na ilustracjach.do tego druga autorka ułożyła wierszyki. W te książki zostało włożone dużo serca.

 

Przed i po– książka, łamigłówka w sam raz dla dociekliwych maluchów, które mogą zobaczyć wpływ czasu na przedmioty, czy zwierzęta.

 

Nie ma jak w domu- Doro Gobel, Peter Knorr wyd. Babaryba

Zaśnij ze mną-Vincent Bourgeau, Cedric Ramadier wyd. Babaryba

Literkowa książka/Cyferkowa książka- Alicja Krzanik, Anna Salomon wyd. Nasza Księgarnia

 

Dla starszych dzieci i  młodszej młodzieży

Tarmosia– wielu małych czytelników lubi książki o zwierzętach. Dzieci pokochały serie Zaopiekuj się mną holly Webb. A mnie zauroczyła opowieść o tej pięknej borsuczce.

 

Świąteczny prosiaczek- świetna, przygodowa książka nie tylko dla fanów Harrego Pottera.

 

Święta na świecie- dzięki tej książce dzieci dowiedzą się jak wyglądają święta w innych krajach.

 

 

Biszkopt pingwin i reszta– to zbiór pięknych opowiadań o zwierzętach i relacjach z ludźmi.

 

 

Seria W muzeum- Dinosaurum, Animalium, Botanikum, Fungarium- to seria pięknie ilustrowanych albumów dla młodych odkrywców.

 

                                                 

 

 

Hania baletnica- Pisana w formie pamiętnika historia dziewczynki, która spełniła swoje marzenie.

 

 

 

Tarmosia- Tomasz Samojlik wyd. Agora

Świąteczny prosiaczek- J.K Rowling wyd. Media Rodzina

Biszkopt, pingwin i reszta- Renata Piątkowska wyd. BIS

Hania baletnia- Jolanta Symonowicz wyd. BIS

Seria W muzeum wyd. Dwie siostry

Święta na świecie- Sofie Maria Brand wyd. Znak

 

Dla młodzieży:

 

Tippi i ja– ta powieść wzruszyła mnie, sprawiła że miałam wiele refleksji a polecona innym czytelnikom, była bardzo chwalona. Tippi i ja to wyjątkowa opowieść zarówno dla dziewczyn jak i chłopaków. Polecam też inne książki tej autorki.

 

 

 

Zwiadowcy- to seria, która może być początkiem świetnej czytelniczej przygody. Większość czytelników, która wypożyczyła pierwszą część wraca po więcej.

 

 

 

 

 

 

Pisklak– to jedna z piękniejszych książek dla młodzieży, klimatem przypomina trochę Tego obcego, a fabuła doskonale odzwierciedla dzisiejsze zachowania nastolatków. Młodzież może utożsamiać się z bohaterami.

 

Pax i Pax 2– to kolejne opowieści o przyjaźni człowieka ze zwierzęciem, piękne i ponadczasowe. Na pewno spodobają się wrażliwym na los zwierząt czytelnikom.

 

Tippi i ja- Sara Crossan wyd. Dwie Siostry

Seria Zwiadowcy- John Flanagan wyd. Jaugar

Pisklak- Zuzanna Orlińska wyd. Nasza Księgarnia

Pax/Pax Droga do domu- Sara Pennypacker wyd. IUVI

 

Powodzenia w świątecznych zakupach.  Dajcie znać czy kupiliście coś z mojej listy.