Dla Bibliotekarzy Dla Czytelników Home

Letnie dni w mieście i nie tylko

To prawie połowa wakacji a ja przygotowałam dopiero pierwszy wpis. To lato porwało nas kompletnie. Korzystamy z jego uroków, cieszymy się piękną pogodą, choć nadal jesteśmy przed urlopem. Dlatego popołudnia i weekendy to czas aktywnego wypoczynku. Bardzo Was przepraszam za taką nieobecność ale mam nadzieję, że ten wpis Wam to zrekompensuje. Dzisiaj przychodzę  z pomysłem na spędzenie letniego popołudnia w mieście lub jego okolicach. Słyszeliście o Questach?

 

QUESTY – Wyprawy Odkrywców (z ang. quest – zadanie, zagadka) to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

(Żródło: https://questy.org.pl/o-questach)

 

Możecie skorzystać z bogatej oferty Questów jaka znajduję się na tej stronie. A ja szczególnie polecam te o naszej okolicy:

 

https://questy.org.pl/quest/oborniki-wolnosc-pomnikami-pisana

https://questy.org.pl/quest/oborniki-wolnosc-pomnikami-pisana

https://questy.org.pl/quest/warto-splywac-warta

https://questy.org.pl/quest/wyprawa-po-maniewie-krolewsko-rycerskiej-wsi

https://questy.org.pl/quest/wlodzimierz-krzyzanowski-bohater-z-roznowa

https://questy.org.pl/quest/literackie-objezierze

 

 

Wierzcie mi na słowo czeka Was świetna zabawa.

Możecie tez wziąć udział w konkursie. więcej informacji znajdziecie tutaj: https://regionwielkopolska.pl/konkurs-wakacje-z-questami/

 

A osoby spoza Wielkopolski dajcie proszę znać jak wygląda zabawa w Questy w Waszych regionach.

 

Pięknego dnia…

 

P.S Na Instagramie i FB staram się na bieżąco wrzucać relacje i informacje o książkach, dlatego zapraszam serdecznie: @martazbiblioteki